Rada hlavního města Prahy schválila pronájem celkem 22 městských bytů. Nové bydlení získají lidé v sociální tísni, osoby se zdravotním omezením i pracovníci profesí důležitých pro fungování metropole, například učitelé, zdravotníci nebo zaměstnanci městských organizací.
Část bytů město poskytne ve spolupráci s neziskovým sektorem. Tři byty budou pronajaty lidem v obtížné životní situaci na doporučení organizace Cestou necestou. Podle vedení města jde o pokračování podpory Pražanů, kteří se bez pomoci mohou dostat do vážných sociálních problémů.
Pražští radní zároveň schválili i další byty pro osoby se zdravotním omezením nebo pro lidi, kterým hrozí ztráta stabilního bydlení. Cílem je podle magistrátu zajistit dostupné bydlení různým skupinám obyvatel a reagovat na jejich aktuální životní situaci.
Náměstkyně primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija uvedla, že městské byty mají sloužit širokému spektru obyvatel. Připomněla také, že kromě sociální podpory pokračují elektronické aukce městských bytů, které mají umožnit transparentní a spravedlivé přidělování nájmů dalším zájemcům.
Významná část schválených bytů připadne zaměstnancům veřejných služeb a vybraných profesí. Osm bytů v různých částech Prahy bude využito například pro pedagogy, zdravotníky nebo pracovníky Celní správy. Podle města jde o profese, bez nichž by každodenní fungování metropole nebylo možné.
REDAKCE / Zdroj: TZ hl. m. Praha / Titulní obrázek je ilustrační

