Na pražském Žižkově někdo naházel na hromadu sdílená elektrokola a zapálil je.
Při noční kontrole, v noci na úterý, zpozorovala autohlídka strážníků v Příběnické ulici v Praze hořící elektrokola. U místa požáru stál muž, který se pokoušel plameny vlastními silami uhasit. Kola byla nakupena na sobě a zapálena. Strážníci okamžitě začali hasit pomocí barelu s vodou, který mají ve služebním vozidle.
Jakmile se podařilo oheň dočasně zbrzdit, vytáhli z hromady čtyři kola, která nebyla plamenem zasažena.
Spolu s přítomným mužem se pak pokoušeli situaci udržet pod kontrolou, živlu ale nakonec nestačili, požár definitivně zdolali až přivolaní hasiči.
Na místo následně přijela také státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření. Škoda na třech poničených elektrokolech byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.
Zdroj a foto: Týdeník policie

